Uued dorperi jäärad Rootsist

Rootsist saabusid Rõõmu talu karja kaks epohhiloovat dorperi jäära, kelle välimik ja geneetilised omadused on silmipimestavad. Tegu on Kaya geneetikaga, mis lisab meie karjale väga kvaliteetset dorperiverd.

 Kuigi meie lapsed ristisid Rootsist tulnud poisid sünnimaa järgi Bosseks ja Sverreks, ulatuvad nende juured palju kaugemale. Üks jääradest on sündinud embrüosiirdamise abil ja Kulla Gardi peremehe Lawrence Hethmani sõnul on meie jäära isa Austraalia dorperinäituste üldvõitja. Arvestades dorperite suurt hulka Austraalias, on tegu tõsise tiitliga. Teise jäära isa on siirdunud ise embrüona Austraaliast Rootsi ja seal omakorda tiitlivõitjaks sirgunud. Mõlemad meie jäärad on sündinud eelmisel kevadel ja näevad oma ea kohta väga võimsad välja. Rootsis sündimine ja kasvamine on Austraalia juurtega loomadele andnud usaldusväärse "Põhjamaa võimekuse" ja eeldatavasti teeb Bosse ja Sverre kohanemise Eestis kergeks. 
Bosse ja Sverre pilk on suunatud Eesti dorperiaretuse tulevikku ja kortsud-näärmed näol juba maskuliinses suvelõpustiilis. Esialgu tuleb siiski leppida vaid üksteise väärilise seltskonnaga ja läbida importloomale tarvilik karantiiniperiood. Tuleb harjuda siinsete söötadega, õppida selgeks eesti keel ja meel.  Siis pääseb ennast kehtestama Rõõmu talu jäärakarja ja alles sügisel kogu muu lust. Ja kevadine poegimisaeg saab olema põnev.
Muidugi ei ole meil midagi ette heita ka oma senistele jääradele, kelle hulgas samuti väga muljetavaldava taustaga tegelasi. Oleme lihtsalt oma karjas kasutanud juba enamikku saadaolevast Euroopa geneetikast, algavaks hooajaks oli vaja uut verd.  Kulla Gardi pererahvas on dorperi aretuses tipptegijad ja koostöö nendega on olnud väga meeldiv. Nende kogemused embrüosiirdamises ja kontinentideülesed kontaktid parandavad kogu Euroopa dorperipopulatsiooni kvaliteeti. Samamoodi on olnud meeldiv senine koostöö Saksa ja Briti dorperikasvatajatega, kelle käest on tulnud meie algne geneetika.  Oli lihtsalt aeg astuda üks samm edasi.


Ants on teinud kontaktide leidmisel, hoidmisel ja jäärade valimisel supertööd ja kui reisielevus vaibub ja kõikidest seadmetest pildi üles leiame, siis saan siia üles panna pildid Antsust  koos Kulla Gardi toreda pererahvaga. 
Loodame tulevikus head geneetikat jagada kõigi siinsete dorperikasvatajatega ja seeläbi aidata kaasa järjest paremale eesti dorperile. Olgu riikide sees või üle merede, koostöö on kõige alus.
Pateetiline, aga mis ma saan parata - emotsioonid on hetkel laes!
Liilia
Eelmine
Suvine lõikus - silo kilesse!
Järgmine
Dorper ajab villa maha

Lisa kommentaar

Email again: