Oleme oma ettevõttes seadnud eesmärgiks toota parimat lambaliha. Katsume iga kliendi soove arvestada ning pakkuda/pakkida liha ja teenust just sellises vormis nagu klient soovib. Arvestame väga loomade heaoluga - nad on ju hoole ja armastusega üles kasvatatud ning väärivad viisakat kohtlemist ka oma elukaare lõpus. Usume, et nii saab kõik see rohi, rõõm ja päikesepaiste, mis looma sisse on elu jooksul akumuleerunud ka meie toidulaual särada.
Selleks, et töödelda oma lammas või kits kõrge kvaliteediga lihaks on vaja silmas pidada mõningaid olulisi asju:
  1. Helista (tel 5341 7460)/kirjuta aegsasti ja räägime läbi, millal ja milliseid teenuseid vajad. Tegemist on väikese tootmisega ja seetõttu võivad järjekorrad (eriti sügis-talvisel ajal) olla üpris pikad.
  2. Loom, kes tuuakse tapamajja peab olema terve ja heas toitumuses - ega sitast saia ei tee... Haiget looma ei või tapamaja vastu võtta, sellise looma liha ei ole sageli söögiks kõlblik ega ole ka kaugeltki parimate omadustega.
  3. Tapamajja toodud loomaga peab olema kaasas täidetud LOOMAPIDAJA TOIDUAHELA ALANE TEATIS!!!  Teatise eesmärk on anda liha töötlejale kindlus, et loomaga on kõik korras. Teatiste numeratsioon on loomapidaja enda dokumendi numeratsioon. Teatises kinnitab loomapidaja, et loomad, kes lihaks tehakse on terved ja neil ei ole kehtivat ravimi keeluaega. Kui loom hakkab jõudma realiseerimisjärku, siis mõtelge hoolega läbi kõik ravimised (ka ussirohud), mõned ravimid säilivad lihas kaua ja sellel ajal ei või looma inimtoiduks kasutada! Pidage nõu loomaarsti ja/või konsulendiga. Toiduameti jaoks on oluline, et teatisel oleks täispikad numbrid - ehk siis kirjuta palun EE000 ka numbrile ette!
  4. Kena oleks kui loom oleks puhas ja korras. Sitast tilkuvat looma ei ole võimalik puhtaks lihaks töödelda. Ja toit (liha) olgu ikka puhas! 
  5. Ka tapa eel andke loomale korralikult süüa-juua! Looma viimane sõit peaks olema võimalikult stressivaba - mõtelge ka sellele! Tuulevari, allapanu, vajadusel joogivesi. Sõidustiil ühtlane - kurvid, kiirendused ja pidurdused sujuvad! See on looma heaolu ja seeläbi ka liha kvaliteedi jaoks ülimalt oluline!
  6. Ka loomaveok peaks olema võimalikult puhas, allapanu pange ikka mõnuga! Kui loomad on haagises, siis nad ka situvad/kusevad - kohale jõudes on haagise põrand pasane ja see määrib paratamatult ka loomad! Pasaste jalgadega ja pasase villakuga loom määrib paraku ka lihuniku ja taas - imesid ei juhtu. Liha määrdub kõigist pingutustest hoolimata ning liha kõrge kvaliteet saab rikutud.
  7. Anname endast kõik, et ka lambanahk oleks tarbitav! Siiski - töö tellija materjalist. Villakut peaks ette valmistama juba paar kuud enne tapmist. Liiga pika villaga nahka kipuvad parkalitöökojad maha pügama. Hiljuti pügatud lammaste vill on aga liialt lühike ja enamasti ebaühtlane. Parim villa pikkus on 3- 5 cm, kui vill on pikem, siis kaaluge pügamist. Pügamine tehke ca paar kuud enne tapmist - nii jõuab uus ilus villak kasvada. Ka naha juures on oluline puhtus - kui villa asemel on sitt, siis sellise naha koht on loomsete jäätmete konteineris.
  8. Liha kvaliteet sõltub peamiselt sellest kui terve ja söödetud on loom, kellest liha tuleb. Söötke oma loomi hästi! Kui ise ei oska, siis küsige nõu konsulentidelt. Usume ise, et parima liha saab lambalt/kitselt, kes on kasvanud rohusöödal! Paras rasvakiht lihal on ülimalt vajalik - kõhn rasvavaba loom annab tuima ja maitsevaese liha. Rasv on see mis maitsed seob ja esile tõstab. Liialt rasvane liha ei meeldi siiski ilmselt kellelegi - mõõdukus! Jälgige oma loomi - erinevad tõud reageerivad söödale erinevalt.
  9. Piinlik rääkida aga juhtub... Emasloom ei tohi olla tapmisel tiine... See on esiteks regulatsioonidega lubamatu, tiine looma ainevahetus on erinev ja see mõjub ka liha kvaliteedile ja... Lihunikule on selline avastus emotsionaalselt raske... Eraldage tapmiseks mõeldud loomad õigeaegselt jäärast ja kui kahtlete, siis kutsuge keegi ultraheli tegema.
  10. Kui on kõhklusi-kahtlusi kõige eelloetletu osas, siis helista (tel 5341 7460)/kirjuta ja rääkige ausalt ära, mis teid ja teie loomi vaevab. Katsume koos hinnata probleemide tõsidust ja nuputada välja kuis lahendusi leida. Kõige näotum lugu on, kui loom on kohale toodud ja lihunik on selle sunnitud koju tagasi saatma - uskuge, see seis on mõlemale poolele äärmiselt ebamugav. Vaesest loomast rääkimata!