Dorperi kuldne suvi

Tänavune suvi on lammastele meie kandis kuldne - vähe putukaid, piisavalt niiskust rohukasvuks, parajalt soojad ilmad, parajalt vihma. Selle võtab hästi kokku imeline pilt, mille mu poeg tabas kuldsel loojanguhetkel, kui karja uude koplisse lasime. 

Iga lambakasvataja on teatavasti oma karja sepp ja omaniku otsustel on karja kuldsel suvel suur roll. Tänavu tegimegi mõned asjad teisiti. Liigutasime talledega karja algusest peale mööda kõige ilusamaid ja puhtamaid rohumaid, kus eelmisel aastal peamiselt sööta varusime. 




Täiesti puhkama jätsime need maad, kus kari elmisel aastal parasiitidega maadles. Nii on talled siiani sama rõõmsad ja prisked nagu laudast lahkudes.


Aga muidugi tublisti suuremad.


Panen siia ka meenutuse laudaperioodist. Kohe algusest peale pikutatakse siin kuldses laigus.  Katuseaken sobib selleks suurepäraselt.


Jääbki oodata peatset võõrutamist ja müüki minevate või karjatäienduseks jäävate tallede lugemist. Soovin, et seegi aeg oleks kõigile lambakasvatajatele kuldne.
Ilusat suve!
Liilia Rõõmu talust
Eelmine
Tõujäärad müügiks valmis

Lisa kommentaar

Email again: