header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Rõõm talledest!

 

Kui poegida on jäänud ainult ühel lambal, siis võib ju peaaegu öelda et poegimine on läbi! Igatahes tunne on küll selline. Viimase kuu jooksul on laudateed palju tallatud - lisaks tavapärastele tegevustele on tulnud üle vaadata ka lisandunud tallekesed, kes kõik on saanud endale kõrva märgid ja kirja sünnikaalu.

Minu lemmikud on ikka kaksikud talled: emadel on enamasti 2 nisa - kummagi talle jaoks oma; emal jagub hoolt ja lahkesti piima mõlema talle jaoks. Ülemisel pildil ongi üks kaksik - tuli teine fotokat lähedamalt uudistama.

Muidugi satub sekka ka kolmikuid - siia pildile on sattunud 2 kolmikut ühest "pesakonnast" ja üks jäärake siis teisest kolmikute pundist. Kolmikutega on uttedel rohkem sebimist - õnneks olid talled sündides ühtlase kaalu ja temperamendiga, mistõttu kõik sujub:) 

Kui lleyni tõugu uted toovad enamasti ilmale kaksikuid, siis meriino piirdub sageli ühe tallega. Need õnnelikud saavad endale ema täieliku tähelepanu ning muidugi kogu piima! No mis viga siis sarvemükse kasvatada!

Õnnestus pildile saada ka kaks kaksikut poissi - vasakul meiino ja paremal lleyn. Välimuselt küllaltki erinevad, kuigi värv on üks; aga koos mängimine ja maailma arvastamine tuleb hästi välja!

Terveid ja tugevaid tallesid on lausa lust vaadata! Nii et lähen nüüd lauta.

Olivia

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon