header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Lammaste sisemine ilu

Antsu sumeda talvemõlgutuse illustreerimiseks lisan siia Antsu enda, kelle hinge on pugenud juba päris pirakas talleootus. Ta ei pidanud nimelt eile enam ärevusele vastu ja piilus ultraheli abil lammaste sisse. Ja olidki lambad tallesid pungil täis!

 

Jäärad - ka debütandid - olid teinud väga head tööd. 

Üks klient oli teenusega nii rahul, et kippus puuri tagasi, et uuesti näha oma last ekraanil siputamas. Ants on paraku hõivatud telefonikõnega ja ei saa aidata. Pilti sain teha ka ainult tänu sellele, et head inimesed ikka Antsule helistasid ja puhkepause andsid. Muidu sahmisin puuriväravatega ja vaatasin, et kõik tallearvud ikka õige lamba juurde programmi kirja saaks. Mitte valimisprogrammi vaid sellesse meie lammaste omasse, mis sisaldab kattega lubadusi ja meid poegimisajal tublisti aitab. Siis teame oodata just õiget arvu tallesid igalt lambalt ja selle teadmise enda kasuks pöörata. 

Hoidsime uttesid parema vaatlustulemuse saamiseks enne uuringut päeva paastul ja siis sujus ka läbi puuri jooksmine paremini - ikka tühja kõhu poolt silorullide poole. Kui puurist läbi käimine on rutiin, siis ei tekita see lammastes enam ka erilist stressi.

Õhtul oli laut täis rahuloelvaid lambaid, kes oma sügisestele seiklustele raugelt tagasi võisid vaadata.

Jäime väga rahule ka loomade toitumusega, mis viie palli skaalal pigem nelja ümber püsis. Kesise sööda-aasta kohta väga hea tulemus ja jääb üle kiita silotegijaid. Ja etteandjaid. Ja sööjaid. 

Kaalupuurist läbilaskmine koos konditsiooni kontrollimisega annab tiinuse ajal vastuse paljudele küsimustele. Kui vastused pole meele järgi, jõuab veel enne ollulist tiinuse lõpuperioodi sujuvaid muutusi teha.

Meile tulemus meeldis. 

Liilia

P.S. Kuna olen kodumaise filmikunsti austaja, siis jätkan eesti filmide eeskujul siingi hämarate ja tumedate toonidega müstilise alatooniga fotode kasutamist. Mitte et valgust oleks vähe või kaamera nõrk...

 

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon