header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Maavillaste uus kolleeg

Värskelt diplomeeritud loomaarst Katrin Tähepõld on otsustanud lambakasvatusele ja karjatervise edendamisele õla alla panna. Meil on väga hea meel, et ta on selleks tänuväärseks missiooniks valinud just Maavillaste seltskonna. Paljudele meie kolleegidele-lambakasvatajatele ja headele klientidele on Katrin juba tuttav, sest on spetsialiseerunud väikesõraliste parasitoloogiale ja aitab meid eksperdina karjaterviseteenuse arendamisel. Pildil kogenud kolleegi Kallega.

 

Siseparasiitide teema on lambakasvatuses iga aastaga järjest olulisem ja vajab järjest täpsemat uurimist igas konkreetses farmis eraldi. Muidugi on see üks osa tervikpildist - millised on antud farmis söötmis- ja pidamistingimused, millist tõugu on põhikari, kas on loomi imporditud, millised on eesmärgid jne. Järgmisel aastal saab Katrin ka põllumajanduskonsulendi tunnistuse - loomulikult lamba- ja kitsekasvatuse valdkonnas. Siis saame üheskoos töid-tegemisi jagada nii, et jõuda kõigi abivajajateni ja kõiki teemasid omavahel arutades probleemidele lahendus leida.

Kati on näidanud ennast rahuliku, asjaliku ja põhjaliku kaastöötajana, kellel on analüüsiv mõistus ja juba tublisti kogemusi erinevatest lambakasvatusettevõtetest ka väljaspool Eestit. Maavillaste keskel tulebki olla tugev - peab taluma rasket tööd farmides (nii kodus kui võõrsil) sõltumata ilmast ja kellaajast, peab taluma karmi leiliviskamist suitsusaunas ja musta huumorit igas olukorras. Lisaks ei tohi karta lapsi ega loomi, neid meil ju jagub...

Hobuseid Kati igatahes ei karda.

 Lehmi ka mitte. Kipub vahel lausa musitama.

Lammastest rääkimata. Neid pilte on mul ka, aga ma hoian need näiteks selleks hetkeks, kui Katil konsulendipaberid pidulikult käes :)

Soovime Katile jõudu ja vastupidavust. Ilma naljata.

Liilia

koos kõigi Maavillastega

Kommentaarid

Liilia kirjutab 11. jaanuar 2016:

On tõesti asjalik inimene, võttis väga olulise töölõigu enda kanda. Kakakakud on ju üks tähtsamaid asju karja tervise hindamisel. Tore, kui lambakasvatuse juurde tublisid inimesi tuleb, tööl hoopis teine minek! Jõudu Peipsi äärde!

Jaak Arm kirjutab 3. jaanuar 2016:

Väga tore, asjalik tüdruk. Käis meil nõu andmas ,võtis kakkakakku kaasa ja läks uurima.Nüüd ootame mis ta sealt leiab?

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon