header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Võõrutatud

 Nii. Eile sai palavuse kiuste rassitud ja tallesid tassitud. Nüüd on selle aastane tallesaak võõrutatud! Kena pilt ja kena kari - talled on kenasti kosunud. Nüüd on aeg emadel kosuda ja mõned kuud priipõlve nautida.

Talled said ka sorteeritud ja valitud ära, kes müügiks, kes lihaks. Kõige ilusamad ja parema põlvnevusega jäärtalled said valitud sugujääradeks, sellel aastal on neid kolme sorti:

  • 100 % Lleyni jäärad, kes lähevad karjadesse parandama Eesti uttede emaomadusi. Enamus neist on küll juba broneeritud, kuid mõned veel saadaval.
  • 1/2 Lleyni veresusega EV jäärad. Eesmärk on sama aga Lleyni veri pisut lahjem. Samas on nende emad kenad EV (teksel, dala, dorset) uted. Need jäärad saavad ka põlvnemistunnistuse.
  • 3/4 Arles meriino jäärad. Meriino on ilmselt üks tõhusamaid maastikuhoolduslambaid Eestis. Lambad söövad edukalt pilliroogu, nõgest, konnaosja saamiseks kahlavad kõhuni mudas. Ja kosuvad kenasti! 100 päeva masse arvestades on meriino ristandid kindlasti pigemini esirinnas kui tagapool ega jää näitajate poolest sugugi EV ja ET keskmistele näitajatele alla. No ja kenad ning rahulikud (ja seksikad) looomad on nad ju kah!

Meriino ja Lleyni jäärasid sai pildistatud kah - 1/2 Lleyn EV tuleb veel pildistamisele tassida.

Selline on 3,5 kuune Lleyni jäärtall, kaal 36,5 kg. Minule meeldib - kena ja ühtlane loom.

ja see on 3 kuud ja 26 päeva vana 3/4 meriino jääras. Kaal 43 kg. Lisaks kiirele kasvule ja peenele villale kasvavad sellele loomale ka erakordselt uhked sarved...

Kuna nüüd on talled võõrutatud , siis on alanud ka noorloomade müük. Esimesed jäärad rändavad oma uutesse kodusesse juba tuleval nädalal, osad alles ootavad uut omanikku. 

Kui on huvi siis tulge vaatama ja uurima - jäärad lähevad müüki süsteemis kes ees see mees! Esimestel on rohkem valida, viimased jäävad ilma.

Mats, tel 53417460, mats@maavillane.ee

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon