header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Puhtatõulised

 Poegimine sai läbi ja loomad karjamaadel laiali. Sellel aastal korraldasime nii, et põhikarja peamine osa koos oma talledega kolisid kaugematesse koplitesse, kodujuurde jäid vaid tõupuhtad lleyni ja meriino uted. Nii on nad rohkem silmaall ja kena on vaadata oma karja tulevikku. Viie aasta joolsul tahame karjast välja viia kõik ristandid ning jätta alles ainult puhtatõulised meriinod ning lleynid, seega peaks tuleviku kari just sellistest loomadest koosnemagi.

kuna meriinod on sündinud alles oktoobris 2014, siis ei ole neil sellel aastal veel tallesid ja nad saaavad ennast sellel suvel kosutada ja suureks kasvada. Kuna neil oli sellel kevadel ka piisavalt vintsutusi (sõit Prantsusmaalt Eestisse ja karantiin), siis lükasime ka nende pügamise natuke edasi - las kosuvad rahulikult. Ja kosunud nad ongi. Pildi all vasakus nurgas on kah lammas - lleyn koos oma kuu vanuse tallega.

Siin on üks lleyn koos oma utt-tallega. Valdavalt olid noortel lleynidel sellel aastal üksiktalled - ja parem oligi. Ka neil on ju seljataga sügisene pikk teis ja karantiin ja siis veel tiinus ja talv... Aastaseks said need loomad alles sellel kevadel. Aga talled kosuvad kenasti.

Siin üks ema oma jäär-tallega.

ja noor, umbes 3 nädalat vana jäär.

Noored meriinod näitavad juba karjas välja oma tõuomast kommet hoida kenasti katrja ja süüa pigemini ühes rivis kui hajutatult.

Lähipäevil peab nüüd ka meriinod ära pügama, siis saab juba paremini hinnata kuidas nad on meie oludega kohanenud. Toodud jäärad on juba pügatud ja nemad olid kõik rammusad ja rõõmsad. Kahjuks on jäärad kaugematel karjamaadel ja neist ei ole hetkel ühtegi kena pilti pakkuda... Ükspäev lähen koos fotokaga ka neid pildistama.

Lõppu panen veel ühe villapildi - taustal on maalammas, sellistast lammastest sai meie villaarendus alguse, ees aga meriinod, see kuhu me oma villaotsingutel välja oleme jõudnud.

 

mats

Hallimäelt

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon