header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Terad teravaks ja tööle

 Kuigi peamine pügamise aeg algab aprilli alguses, on juba praegugi tellimusi tulemas. Nagu ikka iga hooaja alguses tuleb masinad ja muu ülevaadata, vajadusel kohendada ning ennastki vaimult ja kehalt valmis panna. Loomulikult on vaja ka vikat teritada.

Kuna möödunud hooajal sai ostetud oma teritusmasin on nüüd teritusmured möödas - nagu vaja nii saab kohe teravaid terasid juurde tekitada. Teeb elu ikka palju lihtsamaks. Ja lisaks enda pügamise teradele saab ka teritusteenust pakkuda, huvilisi ikka on, kellel vaja omad terad üle lihvida.

Esimesed mõnisada lammast on sellel aastal juba pügatud, mõned sajad juba järjekorras. Kellel huvi selle teenuse järgi võiks endast varakult märku anda - nii saab paremini omi liikumisi planeerida. Kellel lambaid vähe võiks omakandi teiste väikepidajatega kopereeruda, sedasi hoiab kokku pügaja sõidukilomeetreid ja seeläbi saab ka pügamise oluliselt odavamalt (kohati võib väikekarjades olla arvel sõidurida oluliselt suurem kui pügamise rida). Seni on paljud väikesed lambakarjad näiteks setomaal mulgimaal ja haanjamaal väga mõnusasti ise "pügamisringi" kokku pannud ja sedasi tõstnud pügaja motivatsiooni ning endale teenuse odavamaks saanud. Eks endalgi ei ole aega minna kõige kiiremal pügamise ajal kaugemale kümmet lammast pügama aga kui selliseid karju on piirkonnas juba rohkem ja lammaste arv pigemini  sada, siis on minekul hoopis teine mõte (lisaks ei maksa üks talunik mitte 200 km sõidu eest vaidnäiteks 30 km eest). Kes ise nii hästi piirkonna teisi pidajaid ei tea - andke aegsasti märku - panen teid kirja ja kui sinnakanti on teisigi tahtjaid, siis võtan sõidu ette.

Teenuse tingimused ja hinnad muutunud ei ole - need on siin kodulehel üleval pügamisteenuse lehel.

palju villa ja toredaid kohtumisi

maavillase pügajad Ants ja Mats

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon