header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Maavillased Inglismaal

Et oma eestimaiseid villakoisid pisut  tuulutada võtsid mõned maavillased (Liliani ja Olivia näol) ette käigu meretagusele maale.  Ehk siis käisime koos toreda käsitööliste seltskonnaga Inglismaal, kus meid võttis vastu ja võõrustas Wiltshire´i käsitööselts.

Aeg sai sisustatud kasulikult, õppides uusi töövõtteid:

ehk siis toetatud ketramine, kus spetsiaalse kedervarre ots on toetatud pöörlemise ajal alusele. Tehnika ei ole keeruline, kuid nõuab nagu kõik muugi, harjutamist:) Sel viisil on võimalik kedrata väga lühikesi kiudusid (nt. puuvill), sest kedervarre pöörlemine on väga kiire - keerd tekib võrreldes tavalise kedervarrega tunduvalt kiiremini.

Samuti sai külastatud erinevaid näitusi/muuseume:

Kaffe Fassett´i näitus pakkus pinget mõneski mõttes. Kellel värvikirevusest silme ees virvendama hakkas võis lugeda seinalt järgmist motot:

Kuna kogu Wiltshire´is veedetud nädala saatis meid soe päikseline ilm, siis oli võimalik ette võtta ka pikemaid jalutuskäike, millest üks viis meid eriti värskendava avastuseni:

külasurnuaeda hooldavad lisaks inimesele ka lambad. Mitte suur lambakari, vaid lihtsalt mõned loomad, kes vanade haudade eest omal kombel hoolt kannavad, lihtsalt ja loomulikult.

Olivia

 

 

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon