header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Värske meriinolõng!

Appi! Oll upub! Tegelikult me kõik upume! Lõngauputus! Aga nagu Olli näost näha on see ülimõnus uputus, pehme ja soe. Ei torgi ega kõdita, silitab!

 

Olguolgu, kedervars on butafooria. Nii nobedad me pole. Viisime kogu oma parima villa Liliani ja Olliga eelmise aasta lõpus Lätti, momendil lähimasse "meriinovõimekusega" vabrikusse ja saime nüüd kõik korraga kätte. Kvaliteet on neil seal imeline ja ega me oma toorainet ka häbenema ei pea.  Ja nüüd kui mehed juba üheskoos kannatamatult oma silomasinaid silitavad on meil naistega puhas rõõm kogu see kaunis lõngamägi  pesta ja kerida. Ja ongi meil pakkuda uus ja värske lõng.

Valge on puhas eestimaine meriinolõng meie oma "prantslaste" järeltulijatelt.  Sellest võib teha aluspesugi. Või hõrku suvekudumit. Hall on meie tumedate ristandlammaste villast, millele on lisatud veidi valget meriinot, et see ülipeenele kiule kohandatud liinil paremini jookseks. Sobivad mõlemad masinal kudumiseks ja  näpu vahel hellitamiseks. Proovisin muuhulgas eelmise samalaadse partii halli lõnga värvida ja see värvus ülihuvitavalt tänu oma heleda kiu sisaldusele. Sügavad ja huvitavad toonid. Aga küllap on tõelistel lõngasõpradel endalgi kuhjaga põnevaid ideid, mida mõnusal materjalil proovida Jõudu ja fantaasiat!

Liilia

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon