header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Loengumaterjalid
sisujoon

Siin lehel leiavad endale virtuaalse pesapaiga ettekanded ehk loengud, mida meie vöi ka möned Maavillase-välised inimesed, esitanud oleme. Selgelt on ainult nende ettekannete vaatamine siin väiksema väärtusega kui elavad esitlused koos tulise aruteluga. Aga ehk annavad nad vähemalt suunava ettekujutuse sellest mida me teeme ja kes on kohapeal käinud, neile helge meenutuse eneseharimise pikast ja önnelikust teest.

 

Lammas - kes ta on

See loeng käsitleb natuke valdkonda, et milleks meile üldse lammas ja kuidas me (inimesed) ta saime ja milliseid vöimalusi sellel esialgu üheselt möistetaval alal nagu lambakasvatus, leidub.

 

Vana Lammas

Loeng tuletab meile meelde, et ka lammas vöib pääseda varajasest hukust ning eakana hea hulga aega meiega koos veeta. Mida selleks teha, et selline önnelik olukord tekiks ja kuidas tagada et see olukord vöimalikult önnelik oleks? Sellest ja muustki.

 

Kuhu kaovad talled

Sageli on lambakasvatajal ettekujutus, et lambaga kaasnevad talled. Mönikord on järglasi liiga palju, mönikord liiga vähe. Kuidas, millal, mida ja kellega toimetada, et saada enam-vähem soovitud tulemust? Sellest siis loeng.

 

Lammas vajab hoolt

Siit alt leiate need tegevused, mis aastaringis lambaga ette tulevad. Küllalt kuuleb räägitavat, et lammas on lihtne loom, viska hein ette ja ongi köik. Kas see ka nii on? Vastused kooruvad tasapisi ja on sinust vaid paari hiireklöbistuse kaugusel. 

 

joon
 
Teavitame
 
LLEYNI NOORJÄÄRAD MÜÜGIKS
 
 Talv on läbi ja aeg valida endale tulevasteks aastateks jäär, kes aitaks karja kvaliteeti edasi viia. Müüa 100% lleyni tõugu jäärad, Eesti Lamba- ja Kit...

Loe edasi...

joon
 
MERIINO NOORUTED MÜÜGIKS
 
Veel on pakkuda kuus aastast meriino noorutte. Uttede meriinoveresus on 87.3% - 93.8%. Uted on väga heas konditsioonis ja valmis kasvõi kohe paaritusse minema (meriinod on asesoonsed ...

Loe edasi...

joon
 
MÜÜA NOORED MERIINO JÄÄRAD
 
Möödunud aastal sündinud meriino noorjäärad on nüüdseks igati täiskasvanud ja valmis oma põhitööle suunduma. Kuna oleme toonud nii sarvedega ku...

Loe edasi...

joon