header
           

Avaleht
joon
Meist
Avatud talud 2017
MTÜ Maavillane
Inimesed
Rõõmu talu
Hallimäe talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Viltimisteenus
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Vildid
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
kasulikku
villavabrikud
pügajad
lambakasvatajad
parkalid
köösneritööd
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Avatud talud 2017
sisujoon

23. juulil ootavad Maavillased sind külla! 

Sellel päeval oleme koondanud oma tegemised Hallimäe talu õuele ning oleme terve päeva uudishimulike ja muidu külastajate päralt. Saab näha kõike seda, mis on meie igapäevane töö ja rõõm - tõulambaid, villa, villast lõnga, tehnikat, maad, päikest, kaunist maastikku, lõbusaid inimesi ja palju palju muud. Tulge, astuge läbi, võtke aega ringi vaadata ja juttu ajada. 

Mida siis näha, katsuda ja kuulda saab (päevakava saab vaadada siit):

Elu ja melu - nagu enamsti oma tööde ja tegemistega on ka sellel päeval kaasatud suuremal hulgal kohalikke tegusaid inimesi. Koos on tõhusam, lõbusam ja võimalik asju teha ning maaelu nautida.

 

Loomad - näha ja oma käega katsuda saab meie kasvatatavaid lambatõuge: meriinosid, lleyne ning dorpereid. Kõik küsimused ja huvitundmised lambakasvatuse ja tõugude kohta on teretulnud. Kohal on loomulikult ka meie lambaarstid-konsulendid, pügajad, aretajad ja lambavilla hingeelu tundjad. Muidugi saab vaadata ka muid loomi, kes õuel kakerdavad: pardid, kanad, küülikud, kassid, konnad jne. Karjas on karjavalvekoerad, õuel ootavad tööd karjaajajad borderkollid. Ja kusagil seisab ka mõni sõbralik hobune, kes on nõus lapsi oma turjale võtma.

Villavärk - päevläbi on villakoja uksed pärani lahti - astu sisse, võta istet, uuri, vaata ja katsu. Millised on meie lammaste villad, mida neist teha saab. Muidugi saab vaadata ka lambanahkade hunnikut, vildimasinat ja kõike muud. Roni või üle pea villa sisse!

Taluõue lambarestoran - oleme aastatega oma lammastesse nii sissekasvanud, et ka lambatoidud on meie erihobiks saanud. Sellel aastal jagame omi nägemusi lambaroogadest ka avatud talude päeval. Peakokkadeks oleme meie ise - lambakasvatajad, aretajad ja pügajad, peremehed ja perenaised. Lammas on imemaitsev ja lihtne valmistada! Ja mis sobiks ühte suvise päeva suupisteks või tugevamaks lõunaks paremini kui suutäis salatit ning värske just sütelt tulnud liha? Ja nagu ikka leidub alati kogukonnas, kes appi tõttab - restorani toimimist toetab moraalselt ja tehniliselt Visseli Triinu, naabrinaine, kel kogemusi sedasorti restoranide korraldamises rohkem kui küll.

Tehnika - talupidamise juurde kuulub ju lisaks pehmetele loomadele ka hulgaliselt tugevast rauast tehnikat. Milline on niiduk ja kuidas saab rohust kiletatud silopall - seda kõike saab samuti uurida. Saab vast isegi pressi sisse pugeda ning mõni õnnelik ka punase, sinise või rohelise traktoriga väikese proovisõidugi teha!

 

Maastik, loodus ja Karula rahvuspark - see on kõik see meie ümber. Istu lihtsalt maha ja naudi! Hallimäe talu asub rahvuspargis, ümber on kaunid künkad, Karula kõrgustiku kõrgeim tipp on otse silma all, vaid paarsada meetrit eemal (Hallimäe talu on üks kõrgemaid talusid rahvuspargis). Põlised metsad maja taga, suitsusaun tiigi ääres, looklev külavahetee, viljapõllud ja karjamaad. Naudi...

Vot selline plaan siis. Varuge aega ja mõnusaid küsimusi. Restoranis tuleb kõhutäie eest maksta sularahas, lisaks on huvilistel võimalik kaasa osta meie lõngu, lambanahku, vildi- ja villatooteid. Tulundusühistu Mägi-Eesti lammas (no eks seegi ole meie talude osalusega ettevõte) pakub ka värsket talleliha, aga arvestades suvist aega, siis ikkagi sügavkülmutatult.

Kohaletulekuks saate kasutada Avatud talude päeva kaarti

 Teid ootavad Maavillased

joon
 
Teavitame
 
Kodulehe loomist rahastas EU LEADER programm
 
...

Loe edasi...

joon