header
           

Avaleht
joon
Meist
Avatud talud 2017
MTÜ Maavillane
Inimesed
Rõõmu talu
Hallimäe talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Viltimisteenus
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Vildid
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
kasulikku
villavabrikud
pügajad
lambakasvatajad
parkalid
köösneritööd
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Rõõmu talu
sisujoon

Rõõmu talu – see on hubane kodu suurele perele ja kiirelt arenev lambakasvatustalu. Elame Karula Rahvuspargis ja oleme mahetootjad. Kasvatame lihalambaid aastast 2003 - meil on 350 põhikarjautte, kõik vähemalt 50% dorperid, suur osa juba 75-94% dorperi veresusega. Meil on ka grupp puhtatõulisi dorperi importuttesid, kelle talledest saame karjatäiendust endale ja suguloomi teistele aretajatele.

Alates 2009.-st aastast oleme kasutanud puhtatõulisi dorperi jäärasid, keda oleme oma farmi toonud Saksamaa ja Suurbritannia erinevate aretajate karjadest. Vähenõudlik lihalammas dorper on saanud meie põhiliseks tõuks – meil on Saksamaalt nüüdseks ostetud  juba 11 puhtatõulist jäära ja oleme järglastega väga rahul. Lõuna-Aafrika rasketes tingimustes aretatud vastupidav tõug sobib suurepäraselt Eestimaa küngastele ja niitudele.

Parimaid järglasi oma lambakarjast müüme soovijatele suguloomadeks. Meie karjal on M3 staatus ja Eesti Lambakasvatajate Selts on tunnustanud meid parima tõuaretaja tiitliga.

Kindlasti saab meie talust head nõu lambakasvatusega seotud küsimustes. Rõõmu talu peremees Ants ja perenaine Liilia on mõlemad lammastele spetsialiseerunud loomaarstid. Ants õppis Hannoveri Veterinaarülikoolis väikemäletsejate meditsiini ja toob parimad lahendused loengute ja konsultatsioonidena Eestimaa lambakasvatajani. Tegeleme karjade nõustamisega Hea koostöö lamba- ja kitsekasvatajatega ja tore tagasiside veenavad meid selle vajalikkuses.Rõõmu talu on ühtaegu inspireeriv ja rahustav keskkond, kus head ideed vormuvad tulemusega tegudeks. Oleme üles ehitamas Antsu esivanemate põlistalu, kus elu enne mitmekümneks aastaks soiku oli jäänud. Peamiseks ülesandeks on täita see tublide lastega! Seal, kus mängivad praegu Hava, Aale, Loo, Meel ja Aho, lippas kunagi plikana ka nende vanavanavanaema. Eriti mõnusaks muutub kodu, kui toredad naabrid tõstavad traktoriga mööda põristades tervituseks käe ja sõbrad kogunevad peale talgupäeva taluõue tammede alla. Rõõmu talus on inimestel ja loomadel hea olla.

 

joon
 
Teavitame
 
Kodulehe loomist rahastas EU LEADER programm
 
...

Loe edasi...

joon