header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Tunnustused maamessilt

Nüüd juba nädal tagasi toimus eesti põllumajanduse kevadine tippsündmus (karjalaskmise ja külvi kõrval) - Maamess 2019. Ja nagu varemgi, nii ka sellel aastal oli Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu messialal väljas ka esinduslik tõulammaste näitus. Ja nagu aastaid varemgi olid väljas ka Maavillaste dorperid, lleynid ja meriinod. Huvilisi oli nagu murdu ja loomad teenisid palju kiitust. Muidugi olid lisaks tõuloomadele väljas ka peened kodumaisest meriinovillast lõngad ning lambanahad.

Ja teist aastat toimus ka tõu parimate valimine. Seekord said hinnangu sellel aastal müüki minevad tunnustatud aretusprogrammiga noorjäärad. Need loomad, kes lähevad sellel aastal tõuloomana müüki. Hindamisele läksid lleynid, dorperid ja EV (teksel) noorjäärad. Ja kõik olid väga kenad loomad. Oma tõu parimate esindajate tiitlitest tulid maavillastele:

Eesti parimad dorperi noorjäärad Rõõmu talust.

Eesti parim lleyni tõugu noorjäär 2019 (Hallimäe talu) (kõige vasakpoolsem loom).

Kui parimate aretusloomade valimine läbi sai ja auhinnad käes, siis said areenil esitleda ennast ka need tõud, kellel tunnustatud aretusprogramm (Eestis) puudub. No ja nii said ka meie meriino noorjäärad ennast esitleda.

Ja lõpuks leiti üksmeelselt, et ka meie Kati väärib lambakasvatuse kõrgeimat tunnustust! Ja nii sai temagi roseti külge - tubli!

No ja kuna Maamess sai sai ühelepoole, siis avasime ka loomade müügi hooaja. Kõik need kenad ja tugevad loomad (peale Kati) on müügiks ja ootavad omi uusi omanikke. Niipalju peab ütlema, et Eesti parim lleyni noorjäär oli juba selleks hetkeks, kui maalessilt koju jõudsime, müüdud. Nii, et pikalt mõtelda ja kaaluda aega ei ole - elu on näidanud, et mai lõpuks-juuni alguseks on enamus tõujäärasid juba uue kodu leidnud.

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon