header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Puhtatõulised dorperi uted Rõõmu talu karjas

 

 Minnes tagasi möödunud aega.... aastal 2009 tõime oma karja esimesed dorperi tõugu jäärad Diiteri ja Booleni, kellele on järgnenud 2010.a. Hermann, 2011.a. Lembit, Olev ja Kulno, 2014.a. Mati, Nuude, Sass, Urru ja Vambola, tänavu veel Tjobo. Nende aastatega oleme dorperi tõugu tundma õppinud ja sellest siis tekkisid nii soov kui vajadus tuua endale karja ka puhtatõulisi uttesid.

Nüüd saabus see kauaoodatud päev, mil me lauta maandusid pikalt reisilt 17 dorperi noorutte. Dorperi tõul on küll hulganisti häid omadusi ent mõni halb on ka. Üks neist on seda tõugu loomade vähene saadavus ja suur nõudlus Euroopas. Meie jaht uttedele kestis mitu aastat ja lõppes poolõnnelikult, sest esialgu oli plaanis osta poole rohkem loomi. Aga vanasõna varblasest peos aitab meele rõõmsa hoida. Eks me proovi tuleval aastal uuesti.

Teostasime kolmandal päeval peale saabumist loomadele ultraheliaparaadiga tiinusuuringu ja meie rõõmuks oleme kaasa saanud kolm talle, kes peaks nelja kuu jooksul sündima. Ülejäänud uted lähevad paaritusse lähikuudel. Tuleval aastal on siis esmakordselt võimalik Rõõmu talust müüa puhtatõulisi dorperi noorjäärasid. Mitut neist ootavad juba uued omanikud Eestis ja ka naaberriikides.

Head jätkuvat varumishooaega soovides

Ants

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon