header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Lambakasvatusnõustamine jätkub

 Täna ilmutas Põllumajandusministeerium pressiteate, mida oleme nõustajatena oodanud ja mida on oodanud ka nõustamisteenust vajavad põllumajandustootjad. Nimelt on nüüd lõppenud pikk riigihankesaaga, millega valiti uut maamajandusliku nõustamisteenuse osutajat. Nüüd on selleks kogu Eestis üks organisatsioon - Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Riigihanke toimumise ajal ametlik nõustamisteenus ei toiminud, riigitasandil kuudepikkuseks veninud protsess sundis ka meid abivajajatele vastama, et senise korra järgi PRIA toel nõustamislepinguid sõlmida ei saa. Vabandan meist sõltumatutel asjaoludel hangunud nõustamisteenuse pärast ja olen rõõmus, et saame Antsuga jätkata ametlikku koostööd lamba- ja kitsekasvatajatega. Lisan ka esimesed lõigud ministeeriumi pressiteatest.

Põllumajandusministeerium sõlmis lepingu põllu- ja maamajandusliku nõustamisteenuse osutaja riigihanke võitnud Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES) nõustamisteenuse pakkumiseks kõigis Eesti maakondades. Lepingu alusel toetatakse Eesti maaelu arengukava raames nõustamisteenuste ostmist aastatel 2015-2021 kokku 8,2 miljoni euroga.

 

„Põllumajandusalase nõu kättesaadavus peaks uuel perioodil tootjate jaoks oluliselt paranema tänu muudatusele rahastamissüsteemis - tootjad ei  pea enam toetust tagantjärele taotlema. Tootja maksab nõuande eest vaid omaosaluse ning toetust taotleb põllumeeste eest MES,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Nõustamisteenuste korraldamine ühe organisatsiooni kaudu võimaldab tagada üle Eesti nõuande ühtlaselt kõrget kvaliteeti ning panustada nõustamissüsteemi arendamisse.“

 

 Pressiteade tervikuna on olemas Põllumajandusministeeriumi kodulehel. Uus nõustamisperiood toob loomakasvatajatele mitmeid positiivseid muudatusi, muuhulgas väheneb omaosalus nõustamisteenuse eest tasumisel, alustab mentorite süsteem jne. Täpsemalt saab lugeda:

www.pikk.ee,  www.agri.ee,  www.mes.ee/nouandekeskus

 

Meie omalt poolt viime ennast kurssi uute reeglite ja lepingutega ja asume rõõmuga tööle. 

 

Toredat koostööd soovides

Ants Kuks, Liilia Tali

Maaelu Edendamise Sihtasutuse põllumajanduskonsulendid

 

 

 

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon