header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Rõõmul sünnib!

 Seisan hommikul oma kohvitassiga lauda vahekäigus ja avastan veidi unisena ikka ja jälle sünni imet. Hetk tagasi toitus tall veel nabanööri kaudu ja juba üritab kohmakalt oma esimest hüpet, elamist ei saa edasi lükata, vaja kohe peale hakata. Teises boksinurgas seab teine utt end juba poegima, järgmisest boksist kostab ute ja talle omavahelist vaikset seletamist. Poegimisaja tipphetk. Numbritange hoidev käsi ei jaksa väärilist tempot hoida.  Elu paiskub lauta ja ajab end tormiliselt jalule. Ja kõrgemalegi.

 

 

 

 

 

 Meie ei jõudnud tublide hallimäelaste kombel oma lambaid enne poegimist pügada. Aga pole hullu - suur osa karjast on juba nii dorperitüüpi, et udarad-kõhud polegi kevadeks pikas villas, hoopis omaniku ja talle rõõmuks parajalt paljad. Kohe näha, kes poeginud, kas ja kus süüakse ja kas udaraga kõik korras. Lisaks geneetiliselt lühike saba. Meil on ristandite tarvis emadena "palgal" veel ka hulk teist tüüpi lambaid ja nende udarat annab kevadeks sõnnikuse villa ja pika saba tagant otsida.  Mulle igal juhul meeldib vasakpoolne variant.

 

Meil on tänavu ultraheli tulemuste alusel eraldi boksides ühe ja kahe lootega uted ja omaette veel noored esmapoegijad. Kõigil oma ratsioon ja töörutiin. Lihtne ja selge nii looma kui inimese jaoks. Polegi muud kui number kõrva ja poeginute boksi veel parema ninaesise peale, põhiharidust omandama. Oma juuri peab tundma!

Ja endale laudatoast uus kohv.

Liilia

Rõõmult, vaimustusega

 

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon