header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

murupügamisepäev

Nädalake troopilist kliimat on oma mõju avaldanud... Rohi lokkab ja kasvab igal pool. Täna otsustasime mitmel rindel seda piirata:

I Muru maja ees - saatsime peale tõhusad muruniidukid - lambad! Natuke nikerdamist ja lambakoppel oligi laiendatud elumaja trepini. Lokkav muru kadus nagu nõiaväel lammaste kõhtu, ei mürinat ega suitsuvingu, no natuke lambasitta muru väetamiseks ei riku muru. Tavaliselt laseme lambad murule siis kui koppel on juba üsna tühi - nii on lammastel suurem isu kiirelt muru süüa ja kui see söödud, siis saab muru jälle endale tagasi võtta.

II No maja taha, kus on rohkem lilli ja viljapuid, -põõsaid me lambaid ei usaldanud. Oll võttis koleda bensiinimootori ja hakkis rohu sodiks. Mürises ja oli kole - siia pilti ei pane - sellist tegevust on vast iga üle 10 aastane oma silmaga näinud. Aga muru sai pügatud ja nõges ei saa viljaaias lokata!

III Mina ei pidanud kah vastu - no mis see siis on, et ma ei saagi kultuurilisust maastikusse lisada! Panin traktori käima ja hakkasin silo tegema. Alaku söödavarumiseaeg! Kui kõik heasti läheb, siis ülehomme saavad esimesed silopallid valmis. Ega neid palju ei tule, vast natuke üle kümne aga alguseks hea seegi. Ja rohi, mida ma niitsin saab olema ekstra magus, seda ma ütlen! Kõrt, mida lammas ju naguinii ei taha, peaaegu ei olegi.

No ja nii see maastik täna avardus kohe mitmel rindel - kena vaadatagi!

Mats

Hallimäelt

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad.

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon