header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Laut sai valmis

 Kuigi taluhoonetega on nagu Tallinna linnagagi - need ei saa pärais valmis mitte kunagi, siis mingil hetkel peab need nagu natuke valminuks tituleerima. Ja nüüd on selline hetk käes Hallimäe talu uue lambalaudaga. See on valmis.

Algselt sai planeeritud 70 lamba jaoks... Nüüd peaks mahutama 100 (koos jalutusalaga). Sait teine kohe eriti ruumikas, et oleks ruumi ka lammaste ja lambakoerte suurele hingele. Piltidel on uksed lahti, et kevadine päike saaks lammaste selgi soendada. No ja ehituspraht on veel koristamata...

 

Oma sisult sai planeeritud laut lihtsa ühe ruumiga "küüniks", mida saab metallmoodulitega hiljem lihtsalt osadeks jagada. Mõlemas otsas on suured lükanduksed, kust saab traktoriga lahedasti sisse sõita, kas siis sööta sisse võis sõnnikut välja tassides. Söötmine söödarõngastest. Lambad kolisid sisse tegelikult juba novembris, kui katus oli valmis. Nii ongi juba üksjagu sõnnikutki tekkinud. Katusealusest on sellel sajusel ja soojal talvel palju rõõmu olnud, ei kujutagi ette kuidas sellel talvel oleks lambaid pidanud väljas majandama - üks mülgas oleks sellest saanud...

Ja kuna ka lambur vajab oma toimetamiseks natuke ruumi, sai laut enese külge "piimaruumi". Sellise toakese kus saab hoida kõiksugu pudi, mis lambapidamisega kaasas käib, lisaks muidugi veel ka kõiksugu pügamisega seotud träni, mida samuti kogunenud on.

Ja see punane junn keset piimaruumi lauda on meie uus pügamismasina terade teritamise masin. Nüüd oleme iseseisvamad ja suudame omad terad teravad hoida ja iga kell pügama kimada kui vaja. No ja kui vaja, siis küllap pakume ka lambapügamismasina terade teritamise teenust.

Koos lammastega kolisid ka koerad lauta - neilgi on siin mõnus lammastega kooselu harjutada. Nagu näha on Lembo usinasti kasvanud - suvi on tulemas ja jõudu karja kaitseks hädasti juurde vaja. Lisaks oskab Lembo ka kevadisel nohusel ajal oma nina eest hoolt kanda:

Tehke järgi!

Mats

Hallimäelt

Seoses Emakeelepäevaga  vabandan kõikide kirjavigade pärast...

Kommentaarid

Olivia kirjutab 11. aprill 2014:

Mineraali näol said soola (see neil kogu aeg ees:) ja perepojad ja eriti - tütar kostitasid lambaid ka leivaga. Nii et lammastel oli pidu vägev:) Joogiks pakuti neile küll paraku vaid kaevuvett, aga mulle ei meenu, et selle peale oleks nurisetud - igaüks võis juua palju tahtis, kasvõi silmini:)

Kalle kirjutab 17. märts 2014:

Tore, kas lambad soola-leiba ka said!?

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon