header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Päevaraamat
sisujoon

Lembo tulek

 Kunagi - nii paar aastat tagasi ilmus meie karja esimene karjavalvur nimega Piiu. Sellest on ka väike tekst kusagil selle lehe ülipikas udiste jorus (tuhat vabandust kõigilt kelle internet seda lehte enam vastu ei pea - kui keegi saab aidata, siis antku märku). Nüüd ei ole Piiu (tuntud ka kui Piu) enam mingi väike arglik kutsikas, vaid igati kehakas koeraemand, lammastele täieõiguslik karja liige. Aga hunte on palju ja Piu üksi ei jõua ja ei julge - et jõudu ja kuraaasi juurde saada on nüüd karjas ka Lembo.

Isane Kesk-Aasia lambakoer sai valitud just selleks, et Piu heale koolivusele lammaste vastu anda juurde julgust ja jõudu metsalistega võitlemisel. Ja julgust ning jõudu on selles kutsikas juba praegu paistmas - meie asi on nüüd seda ohjata, et asi käest ei läheks... 

Võrreldes esimese kutsika toomisega on nüüd asi palju lihtsam - enam ei ole lammastes mingit hirmu koera ees - paljud on juba kutsikana Piu koolt tunda saanud. Lisaks on ka endal natuke kogemusi koerast lamba kasvatamisel. Piust on igatahes kasvanud üks rõõmus karmi karvaga lihasööja lammas - elab terve suve lammastega karjamaal, ning talve veedab samuti koos karjaga laudas. Lembo ei pea enam oma rolli karjas otsima - lambad teavad, et koera oluline kohustus on lakkuda lammaste kõrvasid - suviti on Piu juures teinekord lausa järjekord ootamas... Ja nüüd juba ka Lembo juures - alul ei saanud kutsikas aru, mida talt oodatakse, kuid peagi ajas ta keele truult lambale kõrva ja tegi mis koera kohus.

Eks talv kulub nüüd kasvamisele ja karjaga kohanemisele - suvel ootavad juba karjamaad ja tõsisem töö... Esialgu veel Piu sulasena aga teisel aastal juba täismehena oma tööpostil.

ja siia lõppu ka üks pilt Piust - lihasööjast lambast - vill on tal küll hirmus jäme ja tallesid ta ei too, kuid ega see tema eesmärk olegi. Ehk saab ta Lembo tugeval toel hundid meie karjast eemal hoitud.

mats

Hallimäelt 

 

Kommentaarid

Ele Praks kirjutab 17. jaanuar 2014:

Käsi otsib Like nuppu :)

Lisa kommentaar »

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon