header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Tekstid karjatervisest
sisujoon

Sellelt lehelt edasi minnes leiate erinevaid mõtisklusi lammaste ja vahel ka kitsede kohta. Tasapisi proovime siia juttusid lisada - nii nagu aega ja muusat jätkub. Selgelt ei soovi me siin kuulutada ainuõigeid lahendusi, kõik need tekstid on meie mõtted ajas ja peaks teisigi mõtlema ärgitama. Kindlasti oleme tänulikud ka vastukajade eest, kas siin kodulehel, kirja teel või juba karja külastades :)

 Ants

Lammaste söötmine

Pisut mõttearendust lamba söötmise teemadel. Varu umbes tund lugemiseks :)  Ettevaatust!!! Jutt ei sisalda söötmistabeleid!!!

 Kuidas valida lammast

Need, kes valmistuvad lammast ostma, istugu maha ja mõelgu enne hetkeks. Lambaost on nagu iga ost, eelnevalt on hää omada mõningaid arusaamu oma tegevusest. Lugege mu teksti ja pidage silmas, et esimesed uted aitasin Matsile valida ka mina, koju sõitsime ilusate uttedega, kellest sai Hallimäe karja suurepärane algus, ja ühe oinaga... selgus paar kuud hiljem pügamise käigus. Sedasi siis  -  kuulake nõu, aga otsustage ikka ise :)

Karja bioohutus

Siin tekstis seletame olukordadest ja toimingutest, millele tasuks tähelepanu pöörata seoses haiguste leviku tõkestamisega. Alati ja igal pool ei pea neid kirjeldatud tegevusi rakendama, aga vahel tuleb rakendada jällegi kaugelt rohkem, kui siin kirja on saanud. Kui on suuremaid loomade liigutamisi plaanis ja ise ei oska kõiki riske hinnata, siis küsige abi. Tervet karja soovides!

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon