header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Titekaup
sisujoon

Imikutele ja väikelastele valmivad tooted kõige pehmemast villast, mis on valdavalt pärit Karula kandi mahedalt peetavate lammaste seljast, kes siinseid kauneid maastikke hooldavad. Pehme ja hingav villane materjal sobib suurepäraselt kasutamiseks vankris ja kelgul, turvatoolis ja voodis, asendades sünteetilisi umbseid materjale. Vildist esemete hooldamine on lihtne - neid võib pesta pesumasinas villapesu programmiga. Esemed, mida pakume, on läbi katsetatud meie endi laste peal ja kuna lapsi on meil kamba peale palju, siis on olnud võimalik pidevalt täiustada valmistatavaid esemeid.

MERIINOVILLAST MADRATSIKAITSE sobib kasutamiseks sünnist alates. Valgest vildist madratsikaitse on valmistatud 100% mahedate Eestis kasvanud meriinolammaste villast. Sobib kasutamiseks väikelapsele voodisse nii lina all kui peal kaitsmaks madratsit märgumise eest. Vilt sobib ka lapsele võimlemisaluseks, pikutamiseks ja muidu maailma avastamiseks.

Hooldus: väikesel märgumisel piisab õues tuulutamisest, vajadusel pesta masinas villapesu programmiga. Kuivatada soojas.

Mõõdud: ca 75x100cm

Hind: 36,0 € + postikulu

Tellimine: kiri@maavillane.ee

   

MAHEDAST VILLAST MÄHKMEPÜKSID sobi-vad kasutamiseks alates sünnist. Püksid on mõeldud kasutamiseks riidemähkmete peal, et hoida neid paigal ning kaitsta pealisriideid märgumise eest. Vilt laseb nahal vabalt hingata ja ei aja higistama, hoides samal ajal vajalikku soojust. Lisaks sisaldab lambavill lanoliini, mis neutraliseerib uriinis oleva ammoniaagi ja ei lase tekkida ebameeldival lõhnal.

Mähkmepüksid on valminud käsitööna. Kautatud lõngad on mahedast Eestimaa lammaste villast ja loodusvärvidega värvitud. Vilt on tehtud spetsiaalselt mähkmepüksteks valitud villadest.

Koostis: 100% mahe lambavill + kinnitus Snappy.

Hooldus: kuna vill ennast ise puhastab, siis võib pükse harva pesta. Piisab pükste kuivatamisest ja tuulutamisest. Vajadusel võib pesta pesumasinas villapesu programmiga. Kuivatada soojas. Plekieemalduseks soovitame kasutada Maavillase toodetud lambasapiseepi.

Mähkmepükste suurused: 0-5 kuud; 3-12 kuud; 10-24 kuud

Hind: 20,0€ koos kinnitusega (Snappy); 18,0€ kinnituseta (Snappy) + postikulu

Tellimine: kiri@maavillane.ee

 VILDIST MÜTS imikule elu esimeseks talveks. Lambavillast ja puuvillasest kangast vilditud vilt on väga soe ja tuultpidav materjal, omades samas villa hingavaid omadusi. Tänu nimetatud omadustele on imiku väikene pea külma eest kaitstud ka kõige karmimatel talveilmadel ega hakka higistama mahedamatel sügis- ning kevadkuudel.

Müts on valmistatud käsitööna spetsiaalselt selleks valmistatud vildist.

Koostis: lambavill, puuvillane kangas, linane nöör.

Hooldus: vajadusel pesta käsitsi või masinaga villapesu programmiga. Kuivatada soojas. Plekieemalduseks soovitame Maavillase lambasapiseepi.

Hind: 12,75€ + postikulu

Tellimine: kiri@maavillane.ee

 

 

 

 

VILDIST KELGUALUS. Paksust lambavillavildist käsitööna valmistatud kelgualus aitab hoida last soojas kelgusõitude ajal. Kui läheb suuremaks kelguga hullamiseks, siis võib kelgualuse kokku voltida ja taskusse pista - koduteel on lapsel taas mõnus soe istumisalune. Alust saab kasutada ka sula lume korral - villal on omadus niiskeks saanuna hoida (ja isegi eraldada!) soojust.

Koostis: 100% lambavill, taimedega värvitud lõng.

Mõõdud: ca 30x35cm

Hooldus: vajadusel masinpesu villapesuprogrammiga. Kuivatada soojas.

Hind: 9€ + postikulu

Tellimine: kiri@maavillane.ee

 

 

SAPISEEP on looduslik vahend riiete pesemiseks. Sapp lõhustab rõivastele sattunud rasvad ja valgud, olles seega tõhus abiline riietele tekkinud raskete plekkide eemaldamisel. Kuna kodus keedetud seep ei sisalda sünteetilisi lõhna- ega värvaineid sobib ta väga hästi imikute ja väikelaste riiete pesemiseks.

Koostis: vesi, taimerasv, lambasapp, seebikivi

Hind: 3.20€ (~90g) + postikulu

HETKEL OTSAS!

Tellimine: kiri@maavillane.ee

 

 

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon