header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Ala-Mähkli talu
sisujoon

 

Ala-Mähkli talu asub Karula rahvuspargis kunagise suure ja võimsa Mähkli talu maadel ja on nime saanud selle talu moonakate maja järgi. Ala-Mähkli on meie perele koduks alates 2002. aastast. Talu perenaist Liliani on lapsepõlvest peale saatnud lambad ja seetõttu oli ka kindel soov just lambaid pidama hakata. Pärast Eesti Maalamba jäära Ärtu karja tulekut ongi üha peenema ja pehmema villa tagaajamine käinud - 2010 sügisel päädis see üheskoos maavillastega Prantsusmaalt meriinode toomisega. 2011 kevadest on seega meie talus meriino ja maalamba ristandid. Et meie talu juurde just väga palju maad ei kuulu, ei saa me lambakarja suureks ajada ning osa lambaid rändab igal aastal müügiks. Sellest tuleneb ka meie lambapidamise suund - väärindada head villa. Tänu Hallimäe talu vildimasinale, on lambavärviliste ja looduslike värvidega värvitud lõngade kõrvale asunud vildist käsitöö. Et mitte villa, naha ja lihaga piirduda, keedame lamba rasvast ja sapist seepi. Sapiseep on eriti tõhus abivahend, kui majas kasvamas kolm mehehakatist ja riided tihti ainult plekkidest koosnevadki.

Üheskoos maavillastega teeme erinevaid villa ja käsitööteemalisi koolitusi - villa kvaliteet; töötlemine - pesemine, kraasimine, ketramine; taimedega värvimine, seebikeetmine. Ja kes palju teeb, see palju jõuab -olles erialalt bioloogid ja veekogude elustikuga lähemalt tuttavad, teeme koolidele ka õuesõppe programmi "Veekogude elustik".

Lisaks on veel suur hulk muid "kiikse" - perenaisel hobusearmastus ja suured koerad ja muidu leelotaminel. Mõnus.

2019. aastal soetas Ala-Mähkli talu Maaelu arengukava toetuse abil lambakasvatuse paremaks korraldamiseks juurde maad. Nüüd saab kõik palju parem! Lambad rõõmustavad!

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon