header
           

Avaleht
joon
Meist
Inimesed
Hallimäe talu
Rõõmu talu
Ala-Mähkli talu
joon
Lambad
Dorper
Meriino
Lleyn
joon
Teenused
Pügamisteenus
Karjakonsultatsioonid
Lambahotell
joon
Müük
Lambanahad
Titekaup
Kassile
Värvitud lõngad
Lambad
Meriino lõng
Valge lõng
joon
Koolitused
Käsitöö ja villakoolitused
Lamba- ja kitsekasvatusalased koolitused
Loodusretked Karulas
joon
Karjatervis
Tekstid karjatervisest
Loengumaterjalid
joon
villanõukoda
villa omadused
pügamine ja sorteerimine
villa töötlemine
villatüübid
villalambad
joon
Kontaktid
joon
Uudiste arhiiv
2013
2012
2011
joon
© Maavillane 2011-2014
 
Hallimäe talu
sisujoon

Hallimäe talu on rajatud möödunud sajandi algupoolel asundustaluna. Karula rahvuspargi metsane ja keeruline maastik, mahe põllumajandus, looduskaitse, poollooduslikud kooslused ning maastikuhooldus loob inspireeriva keskkonna lammaste kasvatamiseks. 

Lambakasvatuses oleme spetsialiseerunud lammaste tõuaretusele. Aretus on saanud meie kireks, kuna on vast kõige mängulisem viis lambakasvatusest kasu toota. Väiksem kari, tihe kontakt aretajatega laias maailmas ning Eestis loob omapärase ja äärmiselt loomingulise suhtluskonna. Sagedased reisid Euroopa teiste lambaaretajate juurde annab laia silmaringi - näed millised on meetodid ja väärtused väljaspool.

Suurema osa meie lambakarjast moodustavad lleyn´i tõugu lambad. Lleyn´i lambad pärinevad Wales´ist, kust see tõug on levinud mujale maailma. Lleyni tõuni jõudsime seetõttu, et otsisime tootlikku ent vähenõudliku lambatõugu - sellist tõugu, mida oleks vaja Eesti lambakasvatuse edasiarendamiseks. Ja leidsime lleynid. Täna oleme rahul igas mõttes - loomad on näidanud, et nende tõukiitus põhineb ka tegelikusel - ongi väga head emad, saavad superhästi hakkama ning tootlikust saab vaid kiita. Lisaks on Eesti lambakasvatajad lleyni väga hästi vastu võtnud, nõudlus aina suureneb, samas oleme aasta aastalt ka oma karja kvaliteeti tõstnud. 

Meriinod on meie kirg. Kunagi alustasime rohkem villateemadega ja seetõttu tõime koostöös teiste Maavillastega Eestisse Arles meriino lambad. Armastus esimesest silmapilgust. Meie meriinod on pärit Lõuna-Prantsusmaalt Arles piirkonnast - tegemist on karmi kliimat taluvate väga vähenõudlike lammastega, kes mõistavad kõigega ise hästi hakkama saada ning kasvatavad sealjuures ka väga peent villa. Tänu nendele tublidele loomadele saame pakkuda Eestimaist pehmet meriinolõnga. Meie meriinod elavad suviti Matsalu rahvuspargis (Matsi sünnitalus), kus nad hooldavad sealseid poollooduslikke kooslusi. Ja selles on nad superhead! Söövad pea kõike (lepavõsa ja tarnad/lõikeheinad kaasaarvatud) ning oma äärmiselt rahuliku meele tõttu on neid väga lihtne käidelda. Koguda kokku ning laadida auto peale lagedalt karjamaalt 30 lammast kasutades koondamiseks vaid oma peret (koera ei olegi vaja) - selleks on vaja eriti rahumeelseid ja juhitavaid lambaid. 

Oma lambategevustes osaleme usinalt ka Eesti lambasektori arendamises - oleme Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu liikmed. Peremees Mats tegeleb usinalt ka lambapügajana, pügades teenustööna igal aastal ca 5000 lamba villad. 

 

 

joon
 
Teavitame
 
Puhtatõuliste sugujäärade müük
 
2019 aastal sündinud puhtatõulistest jääradest sai sügisel tehtud parim valik ja jäetud need tõujääradena müüki. Nüüd on nad valmis...

Loe edasi...

joon